Operacja protezowania

protezowanie-3-jpg-1426504085.jpeg

Protezowanie pozwala na rozszerzenie przewodów żółciowych tak w mniej poważnych chorobach, jak i u chorych zmagających się z rakiem. W ostatnim przypadku bywa stosowane jako część leczenia podtrzymującego życie lub przygotowanie do bardziej inwazyjnych operacji. Jak może poprawić się stan pacjentów leczonych opisywanych metodą? Dlaczego medycy tak chętnie z niej korzystają?

Jak wygląda protezowanie?

Powinniśmy zaznaczyć, że nie każdy chory może być poddany protezowaniu dróg żółciowych. Zabieg przeprowadzany jest wszak w ogólnej narkozie, a w razie nawet najmniejszych utrudnień, lekarz jest zobowiązany odmówić przeprowadzenia protezowania.

Wskazania do protezowania

Medycy wybierają protezowanie, kiedy u chorego z różnych przyczyn doszło do zmniejszenia szerokości kanałów żółciowych. Takie zmiany bywają następstwem tak mniej niebezpiecznych chorób, jak i raka.

Czemu powinnyśmy wybrać protezowanie?

Rozszerzenie dróg żółciowych daje szansę zapobiec kilku groźnym powikłaniom – za jego sprawą można zmniejszyć niebezpieczeństwo pojawienia się żółtaczki. Protezowanie może być też bezpieczniejszą odmianą od o wiele cięższego leczenia operacyjnego.

Powikłania po protezowaniu

Chorzy nie otrzymują niestety pełnej gwarancji dotyczącej tego, że protezowanie zakończy się powodzeniem – dlatego powinniśmy pamiętać o możliwych komplikacjach. Jako najpopularniejsze problemy specjaliści wymieniają ostre zapalenie dróg żółciowych, którego oznakami mogą być mrowienie oraz zwiększona temperatura. W niektórych przypadkach może dojść również do krwawienia z jelit.

Nasz adres:
Szpital Skawina sp. z o.o.
Ul. Tyniecka 15
32-050 Skawina

Tel.: 12 444 65 26
E-mail: nzoz@szpitalskawina.pl

2 czerwca 2015 Leave A Comment Permalink

Kostka brukowa klinkierowa

bruk-klinkierowy-1-jpg-1428653947.jpeg

Jest stosunkowo niedrogi, ale bez problemu może zmienić drogą nawierzchnię. Bruk klinkierowy jest bowiem twardyi doskonale wygląda – także po dziesięcioleciach. Nic więc zaskakującego, że coraz częściej spotkać go można na polskich drogach, parkingach lub działkach. Jakie ma mocne strony? Dlaczego powinniśmy się na niego zdecydować?

Bruk klinkierowy – twardszy od betonu

Statystyki udowadniają, iż bruk klinkierowy jest czterysta procent twardszy niż używany powszechne cement. Z pozytywnym wynikiem wytrzymuje nawet duże obciążenia, może więc być układany na podjazdach, rampach magazynowych oraz ulicach dojazdowych.

Wielobarwny bruk klinkierowy

Bruk klinkierowy na pewno przypadnie do gustu wszystkim, którym na sercu leżą kwestie estetyczne. Zazwyczaj dostępny jest w pomarańczowej tonacji, ale dzięki użyciu różnych rodzajów naturalnie zabarwionej gliny, może przybierać także zupełnie odmienne kolory.

Układanie bruku klinkierowego

Bruk klinkierowy może być układany na najróżniejsze sposoby. Do wykorzystania jest w tym przypadku aż 5 konfiguracji – a więc niemal wszystkie ściany pojedynczych kostek. Sprawia to, że jego zastosowanie nie kończy się na horyzontalnych nawierzchniach – można używać go też do dekoracji ścian zewnętrznych.

Bruk klinkierowy – wytrzymały i antypoślizgowy

Opisywany surowiec okazuje się nadzwyczaj wytrzymały na pęknięcia – bez problemów posłuży nam aż kilka dekad. Przez cały ten czas utrzymuje naturalną barwę, a charakterystyczna faktura powoduje, że wykazuje dużą antypoślizgowość.

Nasz adres:
Andbud - Centrum Klinkieru i Ceramiki
ul. Portowa 3
30-709 Kraków

Tel.: 12 656-04-88
E-mail: info@andbud.pl

2 czerwca 2015 Leave A Comment Permalink

Kasy fiskalne, drukarki fiskalne

ogolny-2-png-1429870241.png

Jeśli prowadzisz swój biznes, wiesz, że potrzebna będzie Ci nowoczesna kasa fiskalna. Pozwoli ona na prowadzenia zapisu obrotu ze sprzedaży. Zastanawiasz się, którą wybrać? Wybór jest naprawdę duży. Sprawdź ofertę naszego sklepu.

Kasy Fiskalne Kraków – niezawodność i wytrzymałość

Kasy Fiskalne Kraków to sklep internetowy z kasami fiskalnymi. W naszym asortymencie znajdują się kasy przenośne oraz kasy dla supermarketów z każdej branży: gastronomicznej, fashion, czy budowlanej, jak również punktów usługowych, takich jak salon fryzjerski, taksówka lub gabinet lekarski. Nasze produkty został stworzony zgodnie z wytycznymi ministerialnymi. Oprócz kas fiskalnych oferujemy Wam fachowe, ergonomiczne czytniki kodów kreskowych – ręczne i stacjonarne. Dodatkowo znajdziecie u nas elektryczne wagi kalkulacyjne i terminale fiskalne będące połączeniem drukarki fiskalnej i komputera PC. Przy ich użyciu zagwarantujesz sobie ergonomię na stanowisku pracy. W naszym sklepie czekają na Ciebie atrakcyjne promocje. Nasi pracownicy służą swoją wiedzą i z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania. Serdecznie zapraszamy do zakupów.

Nasz adres:
ESC S.A.
ul. Mieszczańska 19
30-313 Kraków

Tel.: 12 656 51 58
Mob.: 509 598 618
E-mail: sprzedaz@escsa.pl

1 czerwca 2015 Leave A Comment Permalink

Monitoring w domu, szkole i sklepie – KrakSatMedia

monitoring-3-jpg-1426504195.jpeg

Monitoring to świetny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa. Warto dziś zdecydować się na niego z uwagi na to, że podobne instalacje są łatwo dostępne, oraz dużo tańsze niż kiedyś. Polacy dobrze o tym wiedzą i częściej je montują, nie tylko unikając przestępstw, ale również bez problemu docierając do ich niedoszłych sprawców. W jakich miejscach więc monitoring jest najchętniej montowany?

Z monitoringiem żyjesz spokojnie

Do niedawna luksus, na który byli w stanie pozwolić sobie tylko najzamożniejsi, dziś, dzięki mniejszym kosztom, uznana technika zabezpieczania prywatnych domów. Monitoring pod strzechami zwykle jest łączony z czujnikami ruchu, a zastosowanie urządzeń noktowizyjnych umożliwia podgląd na swoją działkę także po zmierzchu.

Monitoring w placówkach oświatowych

Zagadnienie bezpieczeństwa w szkołach od lat jest ważną kwestią. Niebezpieczeństwo może pochodzić nie tylko od ich podopiecznych, ale też osób, które, mimo zakazów weszły do szkoły. Monitoring pozwala szybko i bez zbędnych trudności uporać się z tym kłopotem, zaś dyrektorzy mogą z jednego miejsca oglądać całą placówkę.

Z monitoringiem ograniczysz dodatkowe koszty w biznesie

Nasza załoga mimo wszystko niekiedy nie jest godna zaufania, pozwalając sobie na zachowania, przez które pracodawca ponosi straty. Decydując się na monitoring, firmy mogą bez trudu uniknąć podobnych sytuacji, bo pracownicy, którzy są świadomi, że są obserwowani, mniej chętnie będą decydować się na podobne kroki. Pracodawcy nie powinni jednak zapominać, że montując monitoring, mają obowiązek powiadomić o tym swoją załogę.

Nasz adres:
KrakSatMedia
os.Oświecenia 35/16
31-636 Kraków

Mob.: 508-970-920
E-mail: serwis@kraksatmedia.com.pl

31 maja 2015 Leave A Comment Permalink

Biżutik.pl – sklep z biżuterią

sklep-internetowy-png-1421414394.png

Bransoletki, broszki lub kolczyki to tylko nieliczne z rodzajów biżuterii, jakie możemy zakupić w sklepach z biżuterią. Producenci i sklepy z biżuterią oferują nam szeroki wybór różnych produktów. W tym wypadku sprawdza się jednak powiedzenie, że „od przybytku głowa nie boli”. Im więcej produktów, tym większa szansa, że znajdziemy coś, co pokochamy od pierwszego wejrzenia. Na rynku powstaje także bardzo dużo sklepów internetowych, w których możemy oglądać różne świecidełka bez wychodzenia z domu, co jest niezwykle wygodne. Niemała liczba ludzi świetnie się czuje wśród morza pierścionków czy naszyjników i wtedy niepotrzebna jest im pomoc doradcy.

Zalety zakupów w internetowym sklepie z biżuterią

Wybierając zakup w sklepie internetowym możemy skorzystać z dużej liczby udogodnień. Po pierwsze, spokój domowy sprzyja swobodnemu procesowi poszukiwań wymarzonej broszki lub innej ozdoby. Następną zaletą jest dostawa do domu – nie musimy nigdzie wychodzić. Dodatkowym, chyba największym plusem robienia zakupów online jest zwykle niższa cena produktów, niż ta, którą możemy odnaleźć u jubilera. Właśnie z tego względu naprawdę duża liczba osób woli kupować przez Internet. Co więcej klient może w każdej chwili zadzwonić do sprzedawcy i rozwiązać daną kwestię, czy problem. Jeśli zastanawiamy się nad zakupem biżuterii, nieodzownym jest sprawdzenia oferty online.

Nasz adres:
Biżutik
ul. Kordylewskiego 7/18
31-542 Kraków

Tel.: 12 384 80 40
Mob.: 660 414 017
E-mail: sklep@bizutik.pl

30 maja 2015 Leave A Comment Permalink

Biżuteria z kamieniami

jubi3-png-1418633360.png

Pierścionki, naszyjniki czy kolczyki to niektóre z rodzajów biżuterii. Dobrze dopasowane stanowią naprawdę wyjątkowy element naszego stroju. Kiedy wybieramy zestaw biżuteryjny powinniśmy kierować się upodobaniami oraz gustem. Trzeba mieć na uwadze także to, że biżuteria wymaga umiaru. Założone kolczyki, czy bransoletka powinny wzbudzać zachwyt, a nie razić czy zniekształcać wyglądu. Należy się stosować do ogólnych zasad, które są dobrym źródłem wiedzy na temat tego jak właściwie dobrać biżuterię. Po pierwsze, zachowaj jeden styl. Kiedy wybieramy srebrne lub złote kolczyki, zrezygnujmy z perłowego naszyjnika. Po drugie, wspomniana wyżej cecha umiaru. Biżuteria lubi skromność, ma być źródłem zachwytu, a nie budzić niesmak. Im więcej mamy jej na sobie, tym gorzej. Po trzecie, dopasuj ozdoby do kształtu twarzy i figury. Panie o okrągłej twarzy powinny wybrać podłużne kolczyki, ponieważ sprawią one, że nasza buzia wydłuży się. Kobiety szczupłe i niskie powinny zdecydować na biżuterię delikatną, np.: niewielkie kolczyki czy naszyjnik blisko szyi. Kobiety masywniejsze mogą dobrać także dyskretne ozdoby, skromne kolczyki, niewielkie bransoletki czy broszki. O czym jeszcze warto pamiętać? Biżuteria wymaga odpowiedniej kolorystki, która ma współgrać z odcieniami ubioru. Okazja na jaką zakładamy nasz zestaw, też jest istotna. Na imprezę w gronie znajomych założymy swobodną i oryginalną biżuterię, natomiast na spotkanie biznesowe wybierzmy proste fasony.

30 maja 2015 Leave A Comment Permalink

Murowanie oczek wodnych – RoyalGarden

oczka-wodne-3-png-1429182321.png

Jeżeli zastanawiacie się, jak poprawić wygląd Waszych ogrodów, oczka wodne będą świetnym pomysłem. Da się stworzyć je na niewielkiej powierzchni, w dodatku samemu! Możliwości urozmaicenia ich barwną fauną i florą jest bardzo dużo. W ofercie specjalistycznych sklepów znajduje się również wiele narzędzi, dzięki którym oczka wodne będą zabezpieczone i zadbane.

Na co zwracać uwagę zakładając oczka wodne?

Zakładając oczka wodne, należy pamiętać o wielu ważnych aspektach. Przede wszystkim trzeba upewnić się, że w określonym przez nas miejscu powierzchnia ziemi jest odpowiednio duża, tak aby zbiornik mógł być wykopany i zabezpieczony. Uszczelnienie jego ścianek i dna to bardzo ważna kwestia, której nie można zaniedbać. Jeśli okaże się, że Twój ogród jest za mały, aby oczko wodne było dobrze uszczelnione – nic straconego. Można posłużyć się specjalistyczną formą, która nie wymaga zabezpieczenia. Oczka wodne są niezwykle wdzięcznym urozmaiceniem ogrodów – warto dołożyć starań, aby były nie tylko urokliwe, ale również praktyczne.

Rośliny idealne dla oczek wodnych

Oczka wodne same w sobie stanowią piękne urozmaicenie ogrodów. Jeśli postanowimy zasadzić dookoła wyjątkowe rośliny, dodatkowo zyskają na uroku. Aspekt estetyczny nie jest jedyną zaletą, jaką niosą ze sobą. Flora wpływa na atrakcyjność oczek wodnych, ale zarazem maskuje ich wady. Co szczególnie istotne, pomaga utrzymać równowagę biologiczną w akwenach. Rośliny natleniają wodę, a dzięki ocienianiu zapobiegają jej nadmiernemu nagrzaniu. Dobrze jest z uwagą skomponować roślinność dookoła oczka, tak aby nie tylko cieszyła oko, ale była również urozmaicona i nie sprawiała trudności w utrzymaniu.

Nasz adres:
Royal Garden
Konary 182
32-031 Mogilany, Kraków

Mob.: + 48 605 543 335
E-mail: tomekoleksy@royalgarden.pl

29 maja 2015 Leave A Comment Permalink

Sklep internetowy z pościelą z kory

posciel-z-kory-2-jpg-1422611433.jpeg

Chyba wszystkim znane jest powiedzenie: Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Pościel, wyprodukowana z wysokiej jakości, materiału jest więc zapewnieniem dobrze przespanej nocy. Pościel z kory jest tego najlepszym dowodem. Wiele osób jej zaufało. Dlatego też, pościel z kory jest jedną z najczęściej spotykanych w polskich domostwach. Stanowi element wyposażenia zarówno pokoi dziecięcych, jak również małżeńskich sypialniach. Pościel z kory odznacza się więc wielofunkcyjnością. Wszyscy, który dbają o estetykę, ale też i komfort, powinni zakupić pościel z kory.

Co wyróżnia pościel z kory spośród innych materiałów?

Chcąc zapewnić sobie komfortowy sen, trzeba poświęcić uwagę wyborowi odpowiedniej pościeli. Choć wydawać by się mogło, że to mało istotny szczegół, tak naprawdę pełni znaczącą rolę. Największą popularnością cieszy się pościel z kory. Bardzo charakterystyczna wklęsło-wypukła struktura sprawia, że komplety pościeli z kory są niezwykle przyjemne w dotyku. Pościel z kory przede wszystkim jest łatwa w utrzymaniu w czystości i nie trzeba jej prasować. Nowoczesne wzornictwo pościeli z kory, o trwałych barwach nada ciekawego charakteru niejednej sypialni.

Nasz adres:
Hurtownia Odzieży "KAROTEX"
ul. Orzeszkowej 28
11-400 Kętrzyn

Mob.: +48 606 480 641
E-mail: sklep_karo@o2.pl

29 maja 2015 Leave A Comment Permalink

Blog o oszczędzaniu Blog Smart Dom

file2751345357121-jpg-1418308770.jpeg

Wszelkiego rodzaju blogi znacznie zyskały w ostatnich latach na popularności. Począwszy od blogów o oszczędzaniu, po blogi kulinarne. Każdy z nich jest skarbnicą wiedzy w swojej dyscyplinie. Przeszły długą drogę, od pamiętników do rozbudowanych systemów analiz. Nie brakuje też blogów, o charakterze wizytówki firmowej. Rolą blogów jest m.in. pozycjonowanie firmy jako eksperta na rynku w konkretnej branży. Coraz bardziej popularnie blogi o oszczędzaniu. Można znaleźć na nich wartościowe wskazówki jak rozsądnie wydawać pieniądze. Jest to ważne zagadnienie, szczególnie w obliczu obecnego kryzysu.

Blogi o oszczędzaniu – skarbnica wiedzy dotyczącą umiejętnego gospodarowania funduszami

Poszukujesz odpowiedzi na takie pytania jak: Jak robić zakupy z rozsądkiem? Jak oszczędzać? Jak zaplanować okresowe większe wydatki? Odwiedź blog o oszczędzaniu, a poznasz tajniki sztuki umiejętnego gospodarowania pieniędzmi. Błędy finansowe kosztują niekiedy duże pieniądze. Niestety, wszystkim zdarza się popełniać takie pomyłki. Czy da się im zapobiec? W takim przypadku należy sięgnąć po porady znawców. Pomogą oni nawet w podstawowych domowych kwestiach. To przy gospodarowaniu funduszami potrzebne są szczególnie przemyślane decyzje. Ważne jest aby zastosować pozornie błahe triki, które mogą w znaczny sposób polepszyć naszą sytuację finansową. Blogi o oszczędzaniu są najlepszym źródłem wiedzy w tym zakresie.

Blog Smart Dom

28 maja 2015 Leave A Comment Permalink

Podłogi Kopp – podłogi drewniane

podlogi-drewniane-1-jpg-1424253231.jpeg

Walorem podłóg drewnianych jest uniwersalność ich wykorzystania. Znajdują sie na szczycie listy zakupów przy wykańczaniu domu. Eksploatacja podłóg drewnianych ma wiele pozytywnych aspektów, jakim jest chociażby ciepły wygląd. Do ich zalet można przypasować również solidność. poddawać kilkakrotnej rekonstrukcji. Drewno tłumi dźwięki. W idealny sposób dopasowuje się do warunków, panujących w pomieszczeniu. Nadmierna ilość wody zostaje wchłonięta przez drewnianą podłogę, przez co jest dobrym regulatorem wilgotności powietrza.

Podłoga drewniana – sprawdzi się w każdym wnętrzu

Metodę pielęgnacji podłogi drewnianej powinniśmy dopasować do rodzaju jej wykończenia. Najmniej wymagające jest lakierowane drewno. Drobne zabrudzenia na drewnianej podłodze, jak np. piasek dobrze jest usunąć odkurzaczem z końcówką z miękkim włosiem. Większe zabrudzenia warto czyścić wykorzystując łagodne środki czyszczące. Meble warto podkleić filcem, zapobiegającym niszczeniu podłogi w trakcie przemeblowania. Warto zakupić dużą wycieraczkę, na której będziemy pozostawiać buty już w mieszkaniu.

Nasz adres:
Kopp Sp. z o.o.
ul. Zawiła 56
30-390 Kraków

Tel.: 12 269 80 35
E-mail: info@podlogi-kopp.pl

27 maja 2015 Leave A Comment Permalink